Славия ще играе контролна среща по време на паузата в първенството. На 28 март, събота, „белите“ ще премерят сили в приятелски двубой срещу Ботев Враца. Спарингът ще се проведе на стадиона в Правец.

Двата отбора изиграха вече три мача през настоящия сезон. Най-напред през юли миналата година в среща от първия кръг Славия  и Ботев Враца завършиха 2:2. Последва контрола през октомври, приключила 3:3, а на 24 ноември за първенство във Враца "белите" спечелиха с 1:0 след гол на Исак Соле.