Треньорът на Ботев (Пловдив) Николай Киров говори преди предстоящото дерби с ЦСКА. Интригуващият мач от първия кръг на новото първенство е тази вечер от 22:00 часа на стадион "Христо Ботев". Белия се изказа ласкаво за "червените", както и за новия им треньор Душан Керкез, който се раздели с Ботев и застана начело на ЦСКА.
"Очакванията са ни за труден двубой, след който се надяваме да зарадваме нашата публика. Противникът разполага със сериозни състезатели и един много добър треньор.
Имахме възможност да се запознаем с това, което представляваше отборът на ЦСКА в контролните срещи. Имат добри играчи с изграден стил на игра. Добри са както като индивидуалности, така и като състав.
Всеки един добър състезател допринася за качеството на състава. В моментния състав разполагаме с доста нови футболисти, затова е много важно по най-бързия начин да съумеем да се сработим, за да направим нужните взаимовръзки между играчите в отделните линии.
В този момент е важно публиката да е с нас. Подкрепата е нужна както за отбора, така и за клуба като цяло", коментира 50-годишният Киров.