Ботев победи с 1:0 третодивизионния Атлетик Куклен в контролна среща, играна по-рано днес на базата в Коматево. В спаринга взеха участие голям брой юноши на „канарчетата“. Два тима изиграха две полувремена по 40 минути.

Първата част не се запомни с много интересни ситуации пред вратите. Изключение бе дузпата, отсъдена за „жълто-черните“. Крис Добрев бе повален в наказателно поле на гостите, но Антонив Вутов не намери рамката на вратата при изпълнението от бялата точка.

Второто полувреме започна с гол за Ботев още в 15-та секунда. Крис Добрев даде аванс на своите след индивидуален пробив отляво и удар в близкия ъгъл – 1:0. Слави Шопов на два пъти имаше възможност да покачи резултата до края на срещата. Двете ситуации дойдоха след центрирания на задна греда. В първия случай Шопов закъсня и не отигра по най-добрия начин топката, а във втория ударът му с глава не намери очертанията на вратата.