Ботев Пловдив направи равенство 2:2 срещу сръбския Раднички Ниш в първа контролна среща на турска земя. "Жълто-черните" доминираха през по-голямата част от двубоя и можеха да се поздравят с победата, но пропуски пред вратата на съперника и грешки в отбраната не позволиха това да се случи.

Ботев се озова в ролята на догонващ още в 17-та минута, когато Фелипе Бризола загуби лесно топката в опасна зона пред наказателното поле и грешката бе наказана от Йованович - 0:1. Преди и след попадението на сърбите Ботев организира няколко доста добри атаки, които не бяха завършени по най-добрия начин от Дунгала, Неделев, Петков и Кампос. По-високата класа на "жълто-черните" даде резултата в 31-та минута, когато Стивън Петков изравни с хубав диагонален удар в долния десен ъгъл. Само две минути по-късно възпитаниците на Николай Киров вече направиха обрат в резултата след страхотна контраатака завършена с гол от Фелипе Бризола.

Още преди края на полувремето Ботев можеше да увеличи аванса си, но първо удар на Пламен Димов с глава срещна напречната греда, а последните секунди вратарят на Раднички извади с блестящ рефлекс удар от непосредствена близост на Диого Кампос.

На полувремето Раднички пусна изцяло нова единадесеторка на терена, докато Николай Киров правеше постепенно своите смени и в крайна сметка единственият играч записал пълни 90 минути бе Пламен Димов. Кампос отново имаше шанс да вкара трети гол за Ботев, но стражът отрази. Сърбите стигнаха до равенството с гол на Стоянович в 77-ата минута.

Ботев (Пловдив) - Раднички (Ниш) 2:2
0:1 Йованчич (17), 1:1 Петков (31), 2:1 Бризола (35), 2:2 Стоянович (75)

Ботев: 99.Чворович, 2.Панов, 18.Терзиев, 70.Димов, 23.Минев, 17.Балтанов, 7.Бризола, 8.Неделев, 9.Кампос, 29.Ндонгала, 20.Петков
Резерви: 22.Кайзер, 6.Алваро, 10.Юсеин, 93. Алфонсо, 26.Георгиев, 30.Купенов, 79. Добрев, 27. Василев, 28. Шопов, 25. Дерменов, 31.Калчев
Старши треньор: Николай Киров

Раднички: 1. Живкович, 13. Аксентиевич, 19. Субич, 45. Миладинович, 26. Симонович, 80. Голубович, 9. Мъркич, 24. Йованчич, 11. Арсич, 28. Нома, 14. Петрович
Резерви: 15. Станкович, 27. Циркович, 18. Булатович, 24. Михайлович, 31. Йованович, 23. Мичич, 7. Саша Стоянович, 30. Бабич, 77. Жуниор, 8. Славиша Стоянович
Старши треньор: Милан Дуричич