Ботев (Пловдив) разби сръбския Раднички (Ниш) с 3:0 в контрола, като и трите попадения паднаха през първото полувреме. Това бе последна проверка за „канарчетата“, която се явява представяне на тима преди началото на сезон 2023/24. В първия си мач от от шампионата Ботев гостува на Локомотив (Пловдив).

В 17-ата минута Мартин Секулич отбеляза първия гол в мача. Красиан Колев центрира от фал, а Мартин Секулич вкара с глава.

В 34-ата минута Джеймс Ето`о бе изведен сам срещу вратаря, но бе фаулиран от футболист на гостите и Радослав Гидженов посочи бялата точка. Зад топката застана Мартин Секулич и отбеляза за 2:0.

Четири минути преди края на полувремето "канарчетата" вкараха и трети гол. Красиан Колев подаде към Рада Рабей, който остана сам срещу вратаря и не сбърка за 3:0.

Малко преди почивката гостите удариха греда. Това стана след изпълнение на ъглов удар. Малко преди това Роберто Пунчец изби топката от голлинията при добра ситуация на сърбите.

В 58-ата минута Ханкич спаси чисто положения. Цветкович бе изведен сам срещу него, но стражът на „канарчетата“ изби с крак.

В 80-ата минута Минков изведе включилия се по десния фланг Акере очи в очи с вратаря, но ударът на Самуел бе отразен от вратаря.

Малко преди края Кагу от Раднички получи червен картон, но на негово място се появи друг играч.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) – РАДНИЧКИ (НИШ) 3:0
1:0 Мартин Секулич (17), 2:0 Мартин Секулич (35-дузпа), 3:0 Реда Рабей (41)

Съставът на Ботев (Пловдив): 13. Хидайет Ханкич (61 – 1. Даниел Кайзер), 17. Николай Минков, 25. Станислав Работов, 44. Роберто Пунчец (79 – 2. Рой Херман), 16. Самуел Акере, 14. Янис Карабельов (70 – 7. Мохамед Брахими), 15. Джеймс Етоо, 26. Амаду Думбуя (79 – 3. Мирослав Георгиев), 22. Реда Рабей (79 – 18. Елвис Ману), 10. Красиан Колев, 9. Мартин Секулич (79 – 11. Антоан Баоран)

Следете с БЛИЦ: Лятна подготовка 2023