Ботев (Пловдив) загуби с 1:3 от АЕЛ (Лимасол) във втората си контролна среща от лятната подготовка. Попадението за "жълто-черните" на терена в столичния комплекс Царско село реализира Крум Стоянов в 58-ата минута.

Преди това кипърският тим бе открил резултата с гол на Андреас Аврам още в 8-ата минута, а в заключителните минути на мача, след множество извършени смени, "канарчетата" допуснаха още две попадения и записаха втора загуба в контролите след поражението от Пелистер преди три дни.

Срещата бе прекъсната за кратко от говедо, което нахлу на терена.

АЕЛ започна по-активно двубоя, като превъзходството на противника се изчерпа само с по-трайното владение на топката. Все пак това даде резултат и 8-ата минута кипшърците поведоха след гол на левия защитник Андреас Аврам.

В 58-ата минута Стоянов получи топката в наказателното поле на АЕЛ и с прехвърлящ удар от малък ъгъл възстанови равенството - 1:1.

След 60-ата минута в двата състава бяха извършени множество смени. В игра за Ботев се появиха куп млади момчета, а единствените, които записаха пълни 90 минути в мача бяха Виктор Генев и Йордан Минев.

В 78-ата минута тимът от Лимасол излезе отново напред в резултата. Попадението падна след изпълнение на корнер, при което отбраната в „жълто-черно“ остави Аронбарена да стреля с глава отблизо за 1:2.

Няколко минути по-късно кипърският отбор организира контраатака, завършена с точен удар от Исмаел Саси за крайното 1:3.

Съставът на Ботев: Иван Чворович, Цветомир Панов, Пламен Димов, Виктор Генев, Йордан Минев, Меледже Омнибес, Лъчезар Балтанов, Фелипе Бризола, Тодор Неделев, Омар Косоко, Крум Стоянов
Резерви: Даниел Кайзер, Лазар Марин, Серкан Юсеин, Кристиан Димитров, Милко Георгиев, Алваро Юлиано, Радослав Апостолов, Иван Василев, Исмет Рамадан