Добрите изяви на Едсон Силва за Ботев (Пловдив) му донесоха повиквателна за националния тим на Гвинея-Бисау. Той бе част от селекцията, която на 28 и 31 март изигра две приятелски срещи с Буркина Фасо - загуба с 0:5 и равенство 1:1. 24-годишният полузащитник игра 90 минути при тежкото поражение, появи се като резерва в следващата среща. Така той вече има на сметката си 6 срещи за националния тим на родината си.
Силва изрази задоволството си от повиквателната в социалните мрежи и обясни, че напоследък е имал доста трудни моменти. "Бях без надежда, но спирам с това. Бях гладен, имах демони, но те не могат да ме унищожат. Виждах ги какви планове ми кроят, но… не могат да сме спрат! Знам, че съм избран!“, написа халфът на Ботев в социалните мрежи и публикува снимки: