Ботев (Пловдив) и украинският тим Зоря (Луганск) завършиха 1:1 в първата контрола на "канарчетата" от лятната подготовка на тима. Срещата се игра в турския град Бурдур.

Маркиньос (13) изведе пловдивчани напред още в самото начало на срещата, а те доминираха през първата час и на няколко пъти пропуснаха да удвоят аванса си. Маркиньос и Емануел Току пропиляха изгодни положение за гол.

Малко след почивката Александър Гладкий (48) изравни, а украинците заиграха по-добре и бяха по-активни до края на мача. Те създадоха няколко добри атаки по фланговете, като центрирането не спореше и нападателите се разминаваха

В 85-ата минута новото попълнение на Ботев Антоан Бароан беше много близо до това да се разпише, но три негови удара в рамките на няколко секунди бяха парирани от вратаря на Зоря.

БОТЕВ - ЗОРЯ 1:1
1:0 Маркиньос (13) , 1:1 Александър Гладкий (48)

Стартови състави:
БОТЕВ: Георги Аргилашки, Филип Филипов, Станислав Работов, Виктор Генев, Дилан Мертенс, Реда Рабей, Мите Цикарски, Николай Минков, Емануел Току, Маркиньос, Атанас Илиев;

ЗОРЯ: Шевченко, Фаворов, Вернидуб, Казаков, Жуниньо, Цвек, Булеца, Кочергин, Кабаев, Громов, Гладкий;