Лудогорец победи Ботев с 3:1 в отложения от снощи мач от 22-ия кръг на Първа лига. Така разградчани се върнаха на върха в родното първенство, повеждайки с 3 точки пред ЦСКА. Цел мач за гостите изигра дошлият преди седмица именно от Ботев Цветомир Панов.

Първото полувреме на стадиона в клубната база на Ботев в "Коматево" определено впечатли, а феновете видяха 4 гола, дело на Кешерю, Мисиджан и Анисе за Лудогорец и Кампос за "канарчетата". Двата тима имаха претенции за дузпа за нарушения срещу Афонсо и Мисиджан, а гол на Кешерю бе отмен заради засада.

През втората част Лудогорец удари греда след удар на Вандерсон, а дебют за разградчани направи новото попълнение Якуб Швиерчок. До края на срещата двата тима не сътвориха нищо по-забележимо и запазиха резултата - 3:1 в полза на Лудогорец.

БОТЕВ - ЛУДОГОРЕЦ 1:3
0:1 Клаудиу Кешерю (5'), 0:2 Върджил Мисиджан (29'), 1:2 Диего Кампос (31'), 1:3 Абел Анисе (45+1')

По-важното от мача по минути:
1' Начало на срещата.
5'  ГОООЛ за Лудогорец! Кешерю засече центриране на Сисиньо и откри резултата с глава.
7'  Страхотна възможност за Лудогорец! Моци свали топката на Кешерю в наказателното поле, румънецът стреля от воле, но топката бе отбита от Пламен Димов в корнер.
22'  Кешерю излезе сам срещу вратаря на Ботев и вкара топката в мрежата, но попадението е отменено заради засада.
23'  Опасно центриране пред вратата на Лудогорец, но ударът на Пламен Димов премина покрай далечната греда.
27'  Поредно опасно центриране пред вратата на гостите, Кампос опита удар, но не уцели добре топката.
29'  ГОООЛ за Лудогорец! Кешерю получи топката на границата на наказателното поле, спря я на Мисиджан и последва удар в далечния ъгъл на Чворович. 2:0!
30'  Претенции за дузпа от домакините за нарушение срещу Афонсо.
31'  ГОООЛ за Ботев! Диего Кампос намалява преднината на Лудогорец след удар с глава при центриране на Филипов.
33'  Претенции за дузпа и от страна на Лудогорец за фаул срещу Мисиджан, който бе побутнат в наказателното поле.
36'  Паластун стреля от няколко метра след разбъркване пред вратата на Ботев, но не уцели рамката.
45+1  ГОООЛ за Лудогорец! Групава грешка на вратаря на Ботев Иван Чворович, които не улови добре топката и я предостави на Анисе, насочил я без проблем в мрежата.
45+2' Край на полувремето.
***
46' Начало на втората част.
54'  ГРЕДА!!! Удар на Вандерсон срещна напречната греда на вратата на Ботев, Анисе опита добавка, но над вратата.
75'  Мисиджан остана сам срещу вратаря на Ботев, но от малък ъгъл стреля в тялото му.
90+3' Край на мача!

БОТЕВ: 99.Иван Чворович, 28.Филип Филипов, 18.Радослав Терзиев, 70.Пламен Димов , 23.Йордан Минев ( 24.Лазар Марин ), 10.Серкан Юсеин, 17.Лъчезар Балтанов, 93.Густаво Афонсо ( 20.Стивън Петков), 29.Дуде Ндонгала  ( 7.Фелипе Бризола), 8.Тодор Неделев, 9.Диого Кампос
Резерви: 22.Даниел Кайзер, 3.Димитър Пиргов, 6.Юлиано Алваро, 79.Кристиан Добрев

ЛУДОГОРЕЦ: 33.Ренан Сантос, 4.Натанаел , 25.Цветомир Панов, 30.Козмин Моци, 32.Игор Пластун, 18.Светослав Дяков, 12.Абел Анисе , 84.Марселиньо ( 44.Яцек Горалски), 88.Вандерсон ( 92.Джоди Лукоки), 93.Върджил Мисиджан  , 28.Клаудиу Кешерю  ( 70.Якуб Швиерчок)
Резерви: 1.Хорхе Броун, 5.Георги Терзиев, 2.Рафаел Форстър, 10.Густаво Кампаняро

Стадион: "Коматево"
Главен съдия: Ивайло Стоянов