Лудогорец U19 постигна втора победа след старта на първенството. Този път „орлите“ U19 бяха безкомпромисни срещу Ботев (Пловдив) U19 с 2:1. Мачът се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Момчетата на Радослав Комитов доминираха през по-голямата част от мача. Първата голова ситуация за домакините бе още във 2-ата минута от двубоя, когато Илкер Будинов излезе сам срещу вратаря на Ботев и пропусна да отбележи.

В 7-ата минута Стефан Методиев също можеше да открие резултата, след добра атака по десния фланг, когато стреля от 7-8 метра пред гол линията, но вратарят на гостите спаси. След изгубена топка в средата на терена и добра контраатака  в 19-та минута на първото полувреме, Ботев откри резултата. Около 7 минути по късно реализираха. Димитър Митков бе точен при изпълнение на дузпа.

6-7 минути изравняването на резултата, последва отлична флангова атака и центриране от Светослав Славчев и Димитър Митков бе безкомпромисен за 2:1 още преди да е изтекло редовното време на първата част. Домакините имаха и още едно положение през първото полувреме, когато Димитър Митков излезе сам срещу вратаря, но той спаси.

През втората част Илкер Будинов пропусна да затвори мача, след добра възможност пред противниковата врата. На два пъти Стефан Методиев имаше отличен шанс да отбележи, като в края на мача и Хюсеин Хюсеинов се озова сам срещу вратаря, но пропусна.