ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Прогнозите на Рени Камберова и Дичо за резултата от мача в играта Букмейкър БЛИЦ - ТУК!

Лудогорец победи Ботев (Пловдив) с 2:0 като гост в мач от 24-ия кръг на efbet Лига и се откъсна на върха в класирането.

Срещата бе по-специална за бившата звезда на "канарчетата" Тодор Неделев, който за първи път се завръща в игра на "Колежа" след трансфера си в Лудогорец, но напусна терена заради контузия в 21-ата минута.

Двубоят започна с опасности и към двете врати, но опасните удари бяха последвани от сигнали за засада.

Лудогорец откри резултата в 13-ата минута след гол с глава на Квадво Дуа (1:0).

Резултатът бе удвоен минути преди изтичането на половин час игра. Аслак Фон Витри центрира към Якуб Пьотровски и той се разписа с глава за 2:0.

Ботев можеше да намали изоставане си в 38-ата минута, но Антонио Перера не успя да нанесе точен удар на метър от вратата.

200 лв. Начален Бонус Спорт от efbet!

Началото на втората част не предложи чисти голови положения, но двата тима продължиха да играят на високо темпо.

Десет минути преди края Квадво Дуа можеше да направи разликата класическа, но не намери целта.

В последната минута на срещата Квадво Дуа вкара гол на Ботев, но попадението му не бе признато заради засада в хода на атаката.

Лудогорец се откъсна на три точки пред преследвачите Черно море и ЦСКА, като е и с мач по-малко. Ботев (Пловдив) е на девета позиция с 33 точки.

БОТЕВ (ПД) - ЛУДОГОРЕЦ 0:2
0:1 Квадво Дуа (13'), 0:2 Якуб Пьотровски (27')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата. Двубоят започна с минута мълчание в памет на легендата на Ботев - Георги Попов-Тумби.
13'  ГООООООЛ за Лудогорец! Квадво Дуа засече центриране от левия фланг, надскочи Атанас Чернев и с глава заби топката в мрежата за 1:0.
27'  ГООООЛ за Лудогорец! Якуб Пьотровски се възползва от чудесно центриране на Аслак Фон Витри и с глава направи резултата 2:0.
38' Какъв шанс за Ботев! Антонио Перера получи топката на метър от вратата, но не усоя да нанесе точен удар.
45+1' Плътен шут по земя на Ивелин Попов попада право в ръцете на вратаря на Лудогорец.
45+2' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
60' Самюел Акере подгони топката по лявото крило, вратарят на Лудогорец Серджио Падт обаче пръв успя да играе с нея и бе фаулиран.
​79' Квадво Дуа получи топката в наказателното поле и веднага опита изстрел, който не намери очертанията на вратата на домакините.
85' Ивелин Попов опита изстрел от дистанция, но на метри встрани.
90' ОТМЕНЕН ГОЛ на Лудогорец! Квадво Дуа се разписа отблизо, но има сигнал за засада и попадението му няма да бъде признато.
90+5' Край на мача.

Ботев ПловдивБОТЕВ (ПД): 32. Матвей Игонен - 79. Атанас Чернев, 5. Йонас Там , 15. Джеймс Ето'о, 38. Константинос Балоянис  (82' 18. Димитър Папазов)  - 20. Антонио Перера , 28. Янис Карабельов (46'  4. Ехидже Укаки ) - 10. Ивелин Попов (К), 16. Самюел Акере (62'  7. Мохамед Брахими), 31. Уме Емануел (72' 42. Ивайло Видев)  - 9. Мартин Секулич (46'  93. Георги Николов )
Резерви: 22. Даниел Кайзер, 19. Антоан Конте, 17. Николай Минков, , 30. Лъчезар Балтанов
Старши треньор: Душан Керкез

ЛудогорецЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджио Падт - 16. Аслак Фон Витри, 24. Оливие Вердон  (85'  4. Динис Алмейда), 26. Ноа Сонко Сундберг, 17. Сон - 6. Якуб Пьотровски (К) , 8. Клод Гонсалвеш (85'  18. Ивайло Чочев) - 88. Тодор Неделев  (21'  30. Педро Нареси), 37. Бърнард Текпетей (80'   99. Руан Круз), 7. Рик Джонатан (80' 77. Кайо Видал)  - 9. Квадво Дуа
Резерви: 12. Симон Слуга, 5. Георги Терзиев, 10. Матиас Тисера, 21. Рай Насименто
Старши треньор: Георги Дерменджиев

Стадион: "Христо Ботев", Пловдив
Съдия: Драгомир Драганов
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР