Дубълът на Ботев (Пловдив) загуби с 0:2 от втория отбор на Лудогорец в среща от 30-ия кръг на Втора лига.

И двата тима бяха съставени изцяло от български футболисти. Опитът на разградчани изигра своята роля и гостите се поздравиха с успеха.

Двата отбора направиха много равностоен мач, в който на терена трудно се виждаше разликата в класирането. Срещата бе лишена от чисти голови положения, а в средата на първата част и проливен дъжд усложни случващото се в Пловдив.

Гостите реализираха двата гола след почивката. В 67-ата минута "зелените" откриха резултата, след като удар от далечна дистанция затрудни Стефан Смъркалев и топката мина между краката на родения през 2007 година вратар.

В 76-ата минута, след атака отляво, Смъркалев отрази първия удар към вратата си, но при добавката разградчани удвоиха аванса си. В заключителните секунди удар на Мирослав Георгиев с глава мина на сантиметри от гредата.

С днешното поражение шансовете за оцеляване на втория отбор на "канарчетата" изглеждат по-скоро теоритични. В следващия кръг "жълто-черните" гостуват в Добрич, а в оставащите кръгове до края се изправят срещу водещите отбори в таблицата - Крумовград, Етър и Монтана.

ВТОРА ЛИГА - 30 КРЪГ

12 май (петък), 14:30 часа
Спортист (Своге) - Марица (Пловдив) 2:0
1:0 Георги Николов (14), 2:0 Илия Русинов (38-дузпа)

13 май (събота), 18:00 часа
Етър (Велико Търново) - Струмска слава (Радомир) 2:1
1:0 Даниел Младенов (16-дузпа), 2:0 Мартин Тошев (54), 2:1 Георги Станимиров (85)

Миньор (Перник) - Литекс 1:1
1:0 Педриньо (26), 1:1 Илиян Капитанов (70)