Един от двамата чужденци с най-много мачове в историята на Ботев (Пловдив) Константинос Балоянис напуска „Колежа“. Договорът на гръцкия футболист изтича и няма да бъде подновен.

Двете страни не успяха да постигнат споразумение по удължаването на контракта.

Балоянис има 106 мача с екипа на Ботев, колкото и Томаш Иршак. Това са чужденците с най-много мачове в историята на „жълто-черните“.

Според различни информации в гръцките медии, към Балоянис има интерес от отбори от местната лига.