Славия продължава наказателната си акция от началото на пролетния дял на шампионата. В мач от 24 кръг на efbet Лигата „белите“ се наложиха с 2:1 като домакин на Ботев (Пловдив). Това е четвърта поредна победа на тима на Златомир Загорчич и общо седми последователен двубой без загуба (6 успеха и едно равенство).

Това беше един от последните мачове в родния футболен елит, които се проведоха пред публика. По-рано днес Министерски съвет постанови всички спортни прояви да се състоят пред празни трибуни. След това БФС излезе с решение мерките да влязат в сила от утре и днешните срещи да се играят с присъствието на фенове по трибуните.

Двата отбора играха при трудни условия на стадион „Славия“, тъй като теренът беше наводнен и на места топката спираше в образувалите се локви. Първото полувреме не представи никакви опасни положения за зрителите.

„Белите“ имаха две основателни претенции към съдията Драгомир Драганов. При първото трябваше вратарят Янко Георгиев да бъде изгонен заради фаул срещу Ивайло Димитров извън наказателното поле. Във втория случай Славия поиска дузпа за игра с ръка на Станислав Работов в наказателното поле.

Домакините откриха резултата в 51-ата минута. Емил Стоев центрира от корнер, а Емил Виячки надскочи Иван Бандаловски и с глава прати топката във вратата на Георгиев. Само девет минути по-късно Ботев (Пловдив) изравни. Димитър Тонев проби отдясно и Антонио Вутов с крак от границата на вратарското поле стреля точно във вратата.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Резервата Радослав Кирилов вкара победния гол за Славия в 79-ата минута. Той се оказа непокрит в задната част на наказателното поле при центриране на Емил Стоев и от движение забоде топката под напречната греда на вратата на Ботев.

За „канарчетата“ това беше четвърти мач без победа в първенството, където редуват равенства и загуби. „Жълто-черните“ са осми в класирането с 30 точки, на една пред Арда, който има мач по-малко. Славия е на пета позиция с 42 точки, на три зад Левски, който по-късно днес гостува на Ботев (Враца).

СЛАВИЯ – БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 2:1
1:0 Емил Виячки (51), 1:1 Антонио Вутов (60), 2:1 Радослав Кирилов (79)

Най-интересното по минути
1 – Начало на мача
14 -  Претенции на Славия. "Белите" искаха нарушение на Янко Георгиев срещу Ивайло Димитров, след като нападателят на домакините игра с топката и след това беше повален от вратаря на Ботев (Пловдив) извън наказателното поле.
18 -  Нови претенции на Славия. При центриране на Андреа Христов топката се удари в ръката на Станислав Работов, но съдията Драгомир Драганов отново не уважи претенциите на "белите"
45+1 - Край на първото полувреме
-----------------------------------
46 - Начало на второто полувреме
51 -  ГООЛ! Емил Стоев центрира от корнер, а Емил Виячки се разписа с глава, след като успя да надскочи Иван Бандаловски
60 -  ГОООЛ! Димитър Тонев проби по дясното крило и центира, а от границата на наказателното Антонио Вутов с крак от границата на вратарското поле засече топката във вратата на Стергиакис.
63 - Галин Иванов от воле опита да засече центриране отляво, но не уцели добре топката и тя излезе в аут
79 -  ГОООЛ! Радослав Кирилов от движение засече центриране отдясно на Емил Стоев и забоде топката под напречната греда на Янко Георгиев
90+3 - Край на мача

Славия: 32.Антониос Стергиакис, 55.Андреа Христов, 23.Емил Виячки  , 38.Милен Гамаков , 83.Христо Попадийн, 10.Янис Карабельов, 33.Галин Иванов , 20.Филип Кръстев (63-77.Георги Вълчев), 71.Емил Стоев, 14.Ивайло Димитров (74-7.Калоян Кръстев), 35.Георги Йомов (72-11.Радослав Кирилов)
Резерви: 1.Георги Петков, 77.Георги Вълчев, 7.Калоян Кръстев, 16.Константин Иванов, 11.Радослав Кирилов, 24.Мартин Атанасов, 29.Венелин Филипов
Треньор: Златомир Загорчич

FK Botev PlovdivБотев (Пловдив): 1.Янко Георгиев, 11.Иван Бандаловски, 25.Станислав Работов, 3.Димитър Пиргов , 28.Филип Филипов, 2.Джонатан Перейра (38-18.Радослав Терзиев), 23.Димитър Тонев, 17.Лъчезар Балтанов (85-6.Костадин Ничев), 8.Тодор Неделев , 14.Станислав Шопов, 19.Никола Илиев (46-10.Антонио Вутов)
Резерви: 33.Георги Аргилашки, 6.Костадин Ничев, 22.Димитър Пройчев, 16.Стефан Попов, 39.Бисер Бонев, 18.Радослав Терзиев, 10.Антонио Вутов
Треньор: Ферарио Спасов

София, ст. „Славия“
Съдия: Драгомир Драганов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация

Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020