ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НА БУКМЕЙКЪР ТУК!

Ботев (Пловдив) победи датския Вейле с 1:0 в третата си контрола от лагера в Турция и записа първи успех. Единственото попадение за „канарчетата“ в първия успех в контролите реализира младият талант Ивайло Видев.

Дебют за пловдивчани направи новият вратар Матвей Игонен, който бе привлечен от Хебър. За датчаните титуляр бе бившият защитник на ЦСКА Раул Албентоса, а бившият бранител на Славия Стефан Велков бе резерва.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

В 35-ата минута Ботев излезе напред в резултата с първото си положение. След центриране от корнер на първа греда Ивайло Видов се оказа най-добре позициониран в наказателното поле и прати топката в мрежата.

До края на първата част Матвей Игонен на два пъти показа страхотен рефлекс, избивайки удари на противникови футболисти.

В първия четвърт час на втората част Вейле натисна и отбеляза две попадения, но и двете не бяха признати заради засади.

До края на срещата датчаните натиснаха още и имаха няколко възможности да изравнят резултата, но до попадение във вратата на Ботев така и не се стигна.

За „жълто-черните“ предстоят проверки с Рубин Казан и Динамо Москва в Турция и с Хебър Пазарджик в България преди началото на официалните мачове.

Следете с БЛИЦ: Зимна подготовка 2024