ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Прогнозите на Рени Камберова и Дичо за резултата от мача в играта Букмейкър БЛИЦ - ТУК!

ЦСКА победи Ботев (Пловдив) с 4:0 у дома в среща от 25-ия кръг на efbet Лига. Точно след месец двата тима ще се изправят един срещу друг и в първи полуфинал за Купата на България.

Преди двубоя "армейците" почетоха легендите от тима, победил с 2:0 и отстранил английския колос Ливърпул на 17 март 1982 година.

Ботев (Пловдив) поиска дузпа в седмата минута за игра с ръка на Иван Турицов, но реферът Ивайло Стоянов и ВАР прецениха, че няма основание.

Бранителят на "армейците" получи контузия и трябваше да напусне терена в 20-ата минута.

Пет по-късно ЦСКА поведе. Тибо Вион стреля от дистанция, Игонен изби топката, тя попадна право в краката на Джонатан Линсет, а той не сбърка за 1:0.

Матиас Фаетон можеше да удвои аванса на "червените" в 29-ата минута, но Игонен се справи. Две минути след това стражът спаси и удар от въздуха на Марселино Кареасо.

ЦСКА поведе с 2:0 в 33-ата минута след точен удар с глава на Фернандо Каранга. Попадението е първо за нападателя след завръщането му в ЦСКА и идва в деня, в който той стана баща.

Малко след това Уме Емануел се разписа за Ботев, но попадението му бе отменено заради фаул в атака.

Каранга вкара още един гол с глава в 42-ата минута, възползвайки се от пас на Тибо Вион - 3:0.

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

Минута след почивката Ботев (Пловдив) можеше да стигне до гол, но Уме Емануел стреля покрай вратата на ЦСКА от много изгодна позиция.

Фернандо Каранга можеше да оформи хеттрик в 56-ата минута, но вратарят на Ботев реагира блестящо.

ЦСКА стигна до четвърти гол в 65-ата минута, в която Матиас Фаетон се възползва от рикошет при опит за изчистване на Антонио Перера и се разписа за 4:0.

Малко след това Ботев можеше да намали изоставането си, но Енес Махмутович изчисти в корнер.

"Канарчетата" пропуснаха още една добра възможност в 87-ата минута, но Мохамед Брахими не успя да преодолее Бусато.

ЦСКА се изравни по точки (по 54) с втория Черно море, но изостава в класирането заради по-лоши показатели в преките двубои. Ботев е на девета позиция с 33.

ЦСКА - БОТЕВ (ПД) 4:0
1:0 Джонатан Линсет (25'), 2:0 Фернандо Каранга (33'), 3:0 Фернандо Каранга (42'), 4:0 Матиас Фаетон (65')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
7' Претенции за дузпа от страна на Ботев след удар на Уме Емануел в ръката на обърнатия с гръб Иван Турицов.
17'  Иван Турицов напусна терена заради контузия.
25'  ГОООООЛ за ЦСКА! Отбита топка попадна в краката на Джонатан Линсет, а той отблизо откри резултата.
29' Хубав удар на Матиас Фаетон, но Игонен изби в корнер.
31' Нов шанс за ЦСКА! Марселино Кареасо стреля от въздуха, но вратарят на Ботев пак спаси.
32'  ГОООООЛ за ЦСКА! Фернандо Каранга се разписа с глава след центриране.
35'  ОТМЕНЕН ГОЛ на Ботев (Пловдив) заради нарушение на Емануел Уме срещу Християн Петров.
42'  ГОООООЛ за ЦСКА! Фернандо Каранга засече центриране на Тибо Вион и с глава прати топката в обратния ъгъл за 3:0.
45+1' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
47'  Каква възможност за Ботев! Уме Емануел бе изведен, след което веднага шутира с левия си крак, но неточно.
56'  Каранга отправи много опасен удар с глава, но Игонен го спря с чудесна намеса.
59' Уме Емануел получи пред наказателно поле на ЦСКА, но Енес Махмутович го застигна и му отне с прецизна намеса.
65'  ГООООЛ за ЦСКА! Топката достигна до Матиас Фаетон след рикошет и той я прати в обратния ъгъл за 4:0.
67' Страхотен шанс за Ботев! Уме Емануел преодоля Бусато, но Енес Махмутович изчисти в корнер.
87' Ивелин Попов изведе Мохамед Брахими, той стреля, но в главата на Густаво Бусато.
90+3' Край на мача!

ЦСКА София ЦСКА: 1. Густаво Бусато - 19. Иван Турицов  (20'  17. Емануел Шакич), 6. Християн Петров, 22. Енес Махмутович, 15. Тибо Вион (88'  4. Мено Кох)- 21. Амос Юга (К), 26. Марселино Кареасо, 10. Джонатан Линдсет , 7. Улаус Скаршем  (77' 8. Станислав Шопов ) - 11. Матиас Фаетон  (77'  30. Данило Асприля), 9. Фернандо Каранга   (88'  23. Илиан Антонов )
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 13. Браян Кордоба, 3. Сейни Санянг
Старши треньор: Нестор Ел Маестро

Ботев ПловдивБОТЕВ (ПД): 32. Матвей Игонен - 15. Джеймс Ето'о, 79. Атанас Чернев , 42. Ивайло Видев, 17. Николай Минков - 28. Янис Карабельов (62'  30. Лъчезар Балтанов), 20. Антонио Перера  - 18. Димитър Папазов  (77' 4. Ехидже Укаки) , 31. Уме Емануел (62'  7. Мохамед Брахими ), 10. Ивелин Попов (К) - 93. Георги Николов  (61'  16. Самюел Акере)
Резерви: 22. Даниел Кайзер, 14. Фаустас Степонавичюс, 40. Кристиан Нвачукву, 43. Костадин Татаров, 44. Бисер Бонев
Старши треньор: Душан Керкез

Съдия: Ивайло Стоянов
Стадион: "Васил Левски", София
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР