отев (Пловдив) започна с тежка загуба контролите в Турция. "Канарчетата" отстъпиха с 0:4 пред украинския Олександрия.

"Канарчетата" изиграха добро първо полувреме, в което пропуснаха при няколко добри атаки. При единствената си възможност през първата част украинците вкараха чрез Денис Устименко.

През втората част Ферарио Спасов даде шанс на доста от младите си футболисти, което се оказа и решаващо. Първо Стрецов удвои в 52-ата минута, като засече отблизо центриране отляво. Задерака с глава вкара за 3:0 в 66-ата минута, когато се възползва от подаване отляво, а също така и беше оставен сам от защитата на българите. Девет минути преди края красив гол от воле на Лучкевич направи загубата на Ботев много тежка.

Следващата проверка на пловдивчани е срещу северномакедонския Гьорче Петров на 21 януари.

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Зимна подготовка 2020
Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020