Спортист № 1 на Враца за 2012 г. Асен Асенов завърши на пето място на световното първенство по тайландски бокс (муай тай), което се проведе в Банкок. На планетарния шампионат участваха 350 състезатели от 65 държави.

Кикбоксьорът на врачанския клуб Арис постигна две победи в категория до 60 кг при мъжете. На четвъртфиналите възпитаникът на треньора Ангел Иванов претърпя поражение от представител на Виетнам, който впоследствие спечели шампионската титла в категорията.

По този начин Асенов отстъпи позицията, която спечели на предишното си участие в световно първенство по муай тай. Преди година той стана вицешампион. Националният отбор на България се прибра от Тайланд с 4 златни, 5 сребърни и два бронзови медала.