Даниел Асенов се класира за финала в категория до 52 килограма на международния турнир по бокс за Купа "Странджа" в София.

Актуалният носител на трофея и двукратен европейски шампион при мъжете победи с 5:0 съдийски гласа Антъни Ерера (САЩ). Така в мача за златото утре Асенов ще се боксира срещу испанеца Габриел Ескобар, от когото загуби финала на Европейските игри в Минск миналото лято, които в мъжкия бокс бяха със статут на континентално първенство.

Боян Асенов, по-малък брат на Даниел Асенов, отпадна на 1/2-финала в категория до 57 килограма. Европейският вицешампион бе победен от италианеца Франческо Майета с 1:4.

В 18:00 часа започва вечерната сесия от 1/2-финалите, в която ще участват двама български представители. Това са Благой Найденов, който в категория до 81 килограма ще се боксира срещу Лиридон Нуха (Швеция), както и Радослав Панталеев при 91-килограмовите, който ще се изправи срещу Роберт Мартон (Украйна).

Симеон Чамов (75 кг.) няма да се качи на ринга заради голямата аркада, която получи на 1/4-финалите.