Българинът Митко Джорджев спечели сребърен медал в кат. до 68 кг от европейското първенство по таекуондоgo за мъже в олимпийски категории, което се провежда в Дъблин.

Джорджев записа четири категорични победи по пътя към финала. В първата среща представителят на ТК Гладиатор (Дупница) отстрани таекуондист от Португалия, а след това бе безапелационен срещу състезатели от Швеция и Украйна. На полуфинала българинът победи израелски представител в изключително зрелищна среща с 34:30.

Така на финала го чакаше руснакът Сармат Цакоев, който след оспорвана битка надделя. Добрата игра на Митко Джорджев му заслужи медала за България. Треньор на Митко Джорджев е Теодор Георгиев.

Пo същото време в Дъблин се проведе и ежегодното събрание на управителния съвет на Taekwondo Еurope, на което взе участие председателят на БФТ и вицепрезидент на Taekwondo Europe Слави Бинев.