Христина Андонова постигна най-голям успех на Световното първенство по кикбокс за кадети, което се проведе в Будапеща (Унгария) от 23 до 31 август 2024г. 18-годишната Андонова спечели две Световни титли при девойки старша възраст, категория до 60кг в стиловете на татами  - пойнт файтинг и лайт контакт.

Във финалната си среща в стил пойнт файтинг, българката грабна безапелационно титлата, след като победи италианката Валерия Чечучи  с 10:0. Срещата беше спряна от рефера, заради огромната точкова разлика и тоталното надмощие на кикбоксьорката ни.

Христина  Андонова е единствената ни представителка на шампионата на планетата за кадети, която спечели два златни медала в два различни стила.

България беше представена от 86 състезатели в 123 категории на всички стилове в кикбокса. Делегацията ни включваше още 14 треньори и 7 спортни съдии.

В спортна зала „ BOK SPORTS HALL“ присъства и негово превъзходителство Христо Полендаков - извънреден и пълномощен посланик на България в Унгария, който лично пожела успех на българския отбор.

От 68 страни участнички България зае 7-о място в общото класиране по-брой спечелени медали на Световното първенство. Кикбоксьорите ни разделиха седмата позиция с Турция. Двете държави спечелиха равен брой отличия общо по 57 от които 14 златни, 15 сребърни и 28 бронза. Първи се класираха представителите на Великобритания с 102 медала (39 златни, 28 сребърни и 35 бронзови отличия).