Taлантливият боксьор Константин Костов донесе страхотна новина от Ереван. Националът ни в категория до 57 килограма спечели златния медал на eвропейското първенство за младежи и девойки, което се провежда в арменската столица.

Българинът ликува с титлата, след като сломи съпротивата на местната надежда Гор Азизян.

Под наставленията на Борислав Бояджиев и Детелин Далаклиев талантът ни проведе страхотен мач. Костов се движеше отлично по ринга, показа сериозен арсенал от технически умения и напълно заслужено ликува с крайния успех. Българинът доминира в хода на целия двубой, за да вземе златото с 4:0 съдийски гласа.

Костов бе награден от президента на БФ Бокс Красимир Инински.

В категория до 60 килограма пък Викторио Илиев спечели сребърното отличие. На финала днес талантът ни отстъпи с 0:5 на руския боксьор Билал Дакаев. По-рано в хода на турнира с бронз се поздрави Алейна Мехмед (81 кг).