На противоположния полюс на емоциите бяха двамата български представители в категория до 56 кг на боксовия турнир "Странджа" - Душко Благовестов и Стефан Иванов. Благовестов спечели срещата си по точки с единодушното решение на съдиите (3:0) над датчанина Фредерик Йенсен, а Стефан Иванов загуби с 0:3 от китаеца Чжан. За Благовестов това беше първи мач от година и половина насам, по-голямата част от която той изкара в Норвегия. Последният му мач бе на младежката Олимпиада в Нанцзин през 2014 година, където спечели сребърен медал. България остана с един представител в тази категория, а съперник на Душко Благовестов на четвъртфиналите ще бъде англичанинът Питър Макгрейл, победил с 3:0 гласа Диего Перейра от Испания.