Българските състезатели спечелиха общо 6 медала, от които два златни, от първото в историята световно първенство по самбо за кадети, което се проведе в Лимасол, Кипър. Шампиони на планетата станаха Божидар Темелков и Илинка Стоянова - и двамата възпитаници на Спортна академия "Ставен" (Сливен).

Темелков спечели титлата в кат. до 60 кг след последователни победи над представители на Русия, Азербайджан, Грузия, Израел и Казахстан на финала, пише viasport.bg.

Стоянова триумфира в кат. до 66 кг. Сребърни медали донесоха Леман Гичмен (Ставен), Никола Петкански и Йоана Пешмишева от клуб Бойни спортове (Панагюрище). С бронз се окичи Боряна Борисова, също от „Ставен”. В шампионата участваха представители на 24 държави.