Джудистката Бетина Темелкова бе избрана за най-добър спортист на годината в Сливен. Състезателката от спортна академия "Ставен" завоюва куп отличия през изминалата година, сред които 3-о място на световното първенство за девойки старша възраст до 18 години в Маями, 5-о място на европейско първенство за девойки старша възраст в Естония и 2-о място на младежкия олимпийски фестивал в Холандия.

Подгласници на победителката станаха състезателят по джудо и самбо Мартин Иванов, сребърен медалист от световното първенство по самбо в категория до 68 килограма и Даниела Пандова, пета на европейското първенство по вдигане на тежести за девойки.

Челната десетка допълват Радослава Мавродиева (лека атлетика), Божидар Темелков (самбо), Натали Сосерова (самбо), Кремена Петрова (борба), Мариян Ганев (борба), Алиосман Салиев (скокове на батут) и Антон Въндев (карате).

Треньор на годината стана Стоян Димитров, а най- добър отбор - волейболният "Сливен Волей". Победителите бяха наградени от кмета на града Кольо Милев.