Стефан Иванов победи с нокаут в 3-ия рунд поляка Даниел Забоклицки и се класира за полуфиналите в категория до 56 килограма на първенството на Европейския съюз.

Българският боксьор, който е носител на купа "Странджа" през 2012 година, доминираше през цялата среща. На полуфиналите в петък 21-годишният Иванов от "Левски" ще срещне финландеца Мати Кота, победил днес в четвъртфинална среща Диего Перейра (Испания) по точки с 3:0 съдийски гласа.

В четвъртфинал до 81 килограма Радослав Панталеев загуби по точки с 1:2 съдийски гласа в изключително оспорван и драматичен мач срещу Валентино Манфредония (Италия). Двамата странични съдии - от Полша и от Ирландия, дадоха еднакъв резултат - 29:28 за Манфредония, а третият съдия - Радослав Симон от Словакия, записа 30:27 за Панталеев, тоест според Симон българският боксьор е спечели и трите рунда. Това бе първата среща на "Бомбата от Долна Митрополия" на първенството на Европейския съюз и тя се оказа и последна.

Входът в столичната зала "София" е свободен.