Локомотив (София) спечели Купата на България по бокс при юношите. Столичните "железничари" завършиха на първо място в турнира, който се проведе в Ботевград. Шампионатът беше и първи кръг от държавното лично отборно първенство в тази възраст.

Талантите на Локомотив (Сф) спечелиха общо осем медала в хода на турнира - четири златни, два сребърни и два бронзови. Така те завършиха непосредствено пред тима на Лаута (Пловдив), който се нареди на втора позиция с две титли и едно второ място. Трети в крайното подреждане са талантите на ЦСКА - едно златно и три сребърни отличия.

Шампионатът в Ботевград премина много оспорвано. Общо 12 клуба излъчиха по един или повече златни медалисти. Участие взеха над 260 боксьори от 51 отбора от цялата страна.