Мартин Иванов спечели бронзов медал от Световното първенство по самбо за мъже и жени. На шампионата в Минск сливналията се класира трети в категория до 68 килограма. Световен шампион в категорията стана Денис Давидов от Русия.

България завърши участието си в надпреварата на планетата общо с 8 медала - 1 златен, 3 сребърни и 4 бронзови медала.

Световна титла спечели Ваня Иванова, която в категория до 64 килограма победи изключително силната Елисавета Алиева от Тюркменистан с 2:0 и спечели златния медал.

Калина Стефанова е световна вицешампионка. Във финала на категория до 56 килограма тя загуби с 0:1 от Дорсурен Сумиуа /Монголия/ и остана със сребърен медал.

България спечели два сребърни медала в състезанията по бойно самбо чрез Генко Иванов и Борис Величков.

С най-много медали от Световното първенство се окичиха състезателите от родината на самбото - Русия. Участваха рекорден брой държави - 64.