Представителят ни в кат. до 81 кг. Светослав Христов (в червено) победи в изключително оспорван двубой с 2:1 точки латвиеца Никита Версокис, в първия си мач от боксовия турнир за Купа „Странджа“, съобщават от БФ Бокс.

Пред почти пълните трибуни родният ни представител изнесе изключително силни заключителни минути в последния рунд и с това успя да спечели срещата и да продължи напред.

От състезанието отпадна другият ни боксьор в тази категория, Веселин Тодоров, който загуби с 0:3 точки от представителя на Еквадор Карлос Горгона в същата категория.

В 19:00 часа започва официалното откриване на 65-то издание на турнира. След церемонията срещите в тренировъчната зала на „Арена Армеец“ продължават.

До края на днешната програма на ринга ще се качат още 5-ма наши състезатели: Симеон Чамов /69 кг/, Николай Коев /69 кг/, Светлин Спасов /69 кг/, Стефани Койков /75 кг/ и Владимир Георгиев /75 кг/.