Тервел Пулев е с 3 килограма по-тежък от съперника си Дешон Уебстър, стана ясно на официалния кантар преди боксовата гала вечер, която е в събота в зала "Колодрума" в Пловдив. Двубоят между българина и американеца ще бъде за междуконтиненталната титла в полутежка категория на WBA и ще стартира около 22:30 часа.

Кубрат тежи 90 килограма и 650 грама, а опонентът му - 87 килограма и 700 грама. Оказа се, че Тервел превишава с 50 грама допустимата граница за категорията си. Това наложи повторно теглене на българина, при това напълно гол, далеч от очите на публиката. Братът на Кубрат Пулев беше натикан в тоалетната в "Пловдив Плаза мол". Там той свали слиповете си и се оказа с близо 100 грама по-лек.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Боксовата гала в зала "Колодрума" ще започне в 18 часа в събота. Тервел и Уебстър ще излязат на ринга около 22:30. При победа Пулев се очаква да осъществи пробив и да попадне в десетката на световната ранглиста.

Тервел е непобеден на професионалния ринг. Той е спечелил 12 от 14-те си мача до момента с нокаут. Активът на Дешон Уебстър е 12 победи и 2 загуби.

В галата утре вечер мач ще има и легендата Константин Семерджиев. Ексцентричният Коко Тайсъна се изправя срещу по-младия Борислав Занков.

Пълната програма:

Сара Марянович, Сърбия - Мария Живкович, Сърбия - 6 рунда по 2 минути, суперлека категория

Даниел Бучиуч, Румъния - Нусмир Месанович, Босна и Херцеговина - 6 рунда по 3 минути, средна категория

Игор Шевазуцки, Украйна - Даниел Роблес, Испания - 6 рунда оп 3 минути, тежка категория

Джоана Нуамеруе, България -Кристина Шварц, Сърбия - 4 рунда по 2 минути, категория "перо"

Пенчо Цветков, България - Едгарс Калнарс, Латвия - 4 рунда по 3 минути, тежка категория

Константин Семерджиев, България - Борислав Занков, България - 8 рунда по 3 минути, лека тежка категория

Патрик Майлата, Нова Зеландия - Павло Кроленко, Украйна - 6 рунда по 3 минути, тежка категория

Богдан Дину, Румъния - Озбърн Макимана, ЮАР - 8 рунда по 3 минути, тежка категория

Спас Генов, България - Леван Шония, Грузия - 8 рунда по 3 минути, лека тежка категория

Тервел Пулев, България - Дешон Уебстър, САЩ - 12 рунда по 3 минути, полутежка категория