Мартин Маринков спечели бронзов медал за България при най-тежките в категория над 100 килограма на световното първенство по самбо, провеждащо се в София. Във втория ден имаме и двама участници на финал. За златните отличия ще се борят трикратната ни световна шампионка Мария Оряшкова в кат. до 80 кг. спортно самбо и Веселин Иванов в бойното самбо, кат. до 62 кг. Иванов също е носител на световна титла.

Припомняме, че вчера сребро извоюва Валентин Бенишев в категория до 74 килограма стил бойно самбо, след като в 52–ата секунда от началото на двубоя извади лявото си рамо. Световен шампион стана руснакът Ислам Махчаков, а след лекарска забрана Бенишев остана със среброто. Бронзови медали за България спечелиха петкратният носител на световната титла по бойно самбо Марко Косев в кат. 57 кг, Камен Геориев – бойно самбо, кат. – 100 кг. и Мартин Иванов спортно самбо, кат. - 68 кг.

Днес Мартин Маринков спечели бронзов медал при най–тежките - категория над 100 кг. след победа над Ейминатас Ваикасас от Латвия.

След очевидно и много грубо съдийско отсъждане Борислав Янаков беше лишен от бронзовия медал в категория до 57 кг. спортно самбо. Отличието буквално бе подарено на арменеца Максим Манукян.

Утре е проследният ден на Световното по самбо в столичната зала „Арена Армеец”. На тепиха ще се борят следните българи: