Боксов клуб Русе взе купата в републиканското отборно първенство за жени. Вторият кръг от състезанието се състоя в най-големия ни дунавски град от 5 до 7 февруари.

На финалите днес Стойка Петрова в категория 54 кг победи с отказване в първи рунд бившата състезателка на клуб Русе Петя Цонева, която играе за НСА. Севда Асенова стана първа в категория 51 кг, а двете румънки, които играят за боксов клуб Русе, са шампионки в категориите 81 и плюс 81 кг.

Маринела Раду отстрани с отказване състезателката на Локомотив Русе Силвия Ангелова в категория 81 кг, а Елена Турчин - също с отказване в първия рунд, победи състезателката на клуб Кико Иванка Георгиева. В отборното класиране на второ място е тимът на НСА, трети е Локомотив (Русе).

Общо 18 отбора се включиха в турнира. Състезателките на боксов клуб Русе спечелиха и приза за "Най-добър състезател", който бе връчен на Севда Асенова, както и за "Най-техничен състезател", присъден на Стойка Петрова.