Българките Севда Асенова и Светлана Каменова са носителки на сребърни медали от европейското първенство по бокс за жени, което се провежда в Букурещ. В днешния финал в категория до 48 килограма Асенова загуби по точки от Стелуца Дуца (Румъния), която е настояща европейска шампионка. След последния удар на гонга и тримата странични съдии точкуваха 3:0 за представителката на домакините. Във финала в категория до 57 килограма Светлана Каменова загуби по точки от Зинаида Добринина (Русия) и остана със сребърен медал. Съдиите присъдиха победа по точки с 3:0 за Добринина.

Българският национален отбор по бокс за жени със старши треньор Павел Сяров участва на европейското първенство в Букурещ с пет състезателки и спечели 4 медала: 1 златен, 2 сребърни и 1 бронзов медал. Както вече стана ясно, Стойка Петрова е европейска шампионка в категория до 51 килограма, Севда Асенова (до 48 кг) и Светлана Каменова (до 57 кг) са европейски вицешампионки, а Деница Елисеева спечели бронзов медал в категория до 60 килограма. Единствено Станимира Петрова (категория до 54 килограма) не успя да стигне до почетната стълбичка на европейското първенство в Букурещ.