Световната и двукратна европейска шампионка Станимира Петрова направи летящ старт на Купа „Странджа“. Актуалната носителка на трофея не срещна никакви проблеми срещу латвийката Аманда Миларе и я победи категорично с 5-0 съдийски гласа.

На четвъртфиналите утре златната медалистка от Европейските игри в Минск 2019 ще играе с Кинга Жлачич (Полша).

Боян Асенов също започна с категорична победа участието си на Купа „Странджа“. В категория до 57 килограма европейският вицешампион от Владикавказ 2019 разби Кевин Годла (Чехия), като малко не му достигна да откаже съперника си още в първия рунд. Тогава чехът бе спасен от гонга, като след почивката успя да доиграе мача.

В края на срещата съдиите бяха красноречиви – 5-0 за Боян. На четвъртфиналите той ще се изправи срещу Рексепи Леутрим (Косово), който отказа в третия рунд Дерислав Василев.