"Спортен клуб по борба-Димитровград" е №1 в България във всички възрастови групи до кадети в борбата свободен стил за 2014 година, съобщава сайта на клуба.

След отборните победи при "децата" до 13 години, "момчетата" до 15 г., дойде ред и на "кадетите" до 17 г., които довършиха започнатото от най-малките. При това изключително убедително с 80 точки пред отборите на Сливен с 51 точки и "Берое" Ст.Загора-47 точки. Общо 39 клуба си оспорваха индивидуалните отличия и отборната надпревара. 10 борци от Димитровград стигнаха до борба за медалите – 8 успяха да завоюват отличия.

Шампиони в своите категории станаха Микяй Наим /58 кг./, който бе обявен за "най-резултатен" борец на шампионата и Мирослав Иванов /69 кг./. Още 6 наши състезатели допуснаха само по една загуба в потоците си и по-късно спечелиха срещите си за бронзов медал - Иван Янков/46 кг./, Павел Иванов /63 кг./, Веселин Петров /63 кг./, Богомил Бонев /76 кг./, Велко Тодоров /85 кг./ и Драгомир Димов /100 кг./. Само двама от нашите загубиха в малкия финал за трето место и останаха 5-ти в своите категории - Мариян Ифтимиев /42 кг./ и Иван Ангелов /58 кг./.