Трима от четиримата български боксьори от първата сесия днес се класираха за финалите на европейското първенство за юноши, което се провежда в курорта Албена. В категория до 48 кг Ясен Радев спечели с 4:1 съдийски гласа полуфиналната си среща с Витали Присакару от Молдова. В спор за титлата българското момче ще излезе срещу руснака Мухамед Вахаев, който взе с 3:2 срещата си с Мухамет Саклъ от Турция.

Емирджан Мехмедов спечели полуфинала си при 63-килограмовите срещу Роман Кудрявцев от Литва с пълно съдийско единодушие и утре ще боксира за златото с британеца Джак Олифант.

Третият ни финалист е Васил Стефанов в кат. до 80 кг, който днес победи с 5:0 италианеца Матиас Здринка. На финала утре той ще срещне руснака Михаил Захарев.

С бронзов медал от шампионата остана Стоил Станоев, който загуби полуфиналната си среща при 70-килограмовите от литовеца Александър Трофимчук.

Във вечерната сесия (започнала в 18 часа) България ще има още шестима полуфиналисти.