Държавният личен шампионат по бокс започна в баскетболна зала "Румен Пейчев" на стадион "Българска армия". На ринга ще се качат 109 боксьори от 34 клуба от цялата страна, сред които и най-добрите майстори на кожените ръкавици.

В продължение на два дни ще се играят квалификациите, в петък ще бъдат полуфиналните срещи, а в събота от 11,00 часа ще започнат финалните срещи, след които ще станат известни шампионите на България по бокс за мъже за тази година. Днес първи на ринга се качи четвъртфиналистът от летните олимпийски игри в Лондон 2012 и носител на купа "Странджа" за тази година Александър Александров (52 кг), който само за три минути победи с технически нокаут Георги Огнянов.

В категория до 69 кг се получи най-интересната схватка между бившия национал Найден Стоянов от НСА и Калоян Николов от Сливен. Найден, който е син на легендарния боксьор от Славия и бивш треньор на националния отбор Йордан Стоянов - "Старото", спечели с 3:0 съдийски гласа.