Аржентина победи Словения с 2:0 в последната си контрола преди началото на Световното първенство. Над 53 000 фенове по препълнените трибуни на стадиона в Ла Плата приветстваха своите любимци.

Противникът беше избран нарочно да е от Балканите, защото тимът на Алехандро Сабея стартира на Мондиала срещу други балканци - Босна и Херцеговина, на 16 юни. Другите отбори в група F на Световното в Бразилия са Иран и Нигерия.

Домакините започнаха силно и поведоха още в 12-ата минута с гол на Рики Алварес. Халфът на Интер отправи хубав изстрел от около 20 метра и отпразнува своя дебютен гол с националната фланелка.

В 58-ата минута Сабейя направи четворна смяна, като пусна едновременно Меси, Агуеро, Ди Мария и Фернандо Гаго. Лео взе капитанската лента от Масчерано и още с едно от първите си докосвания до топката опита да изненада стража Вид Белец (Олянензе) с удар от 30 метра. Последваха пропуски на Агуеро и Ди Мария. Четвърт час преди края логичното се случи. Меси завърши отлична тройна комбинация с участието на Ди Мария и Агуеро.

Голмайсторът на Лудогорец Роман Безяк бе в групата на гостите, но не получи възможност за изява.

Съставът на Аржентина: Ромеро, Басанта, Ф. Фернандес, Рохо, Масчерано, Родригес (58 - Агуеро), Биглия (14 - Кампаняро), Перес, А. Фернандес (58 - Гаго), Алварес (57 – Ди Мария), Лавеци (58 - Меси)