Белгия победи Тунис с 1:0 в поредна контрола пред Световното първенство. “Червените дяволи” преодоляха конфузията от прекъсването на мача за 40 минути заради страховита градушка. Единственото попадение заби резервата Дрис Мертенс малко преди края.

Селекционерът на домакините Марк Вилмотс остави Ромелу Лукаку на пейката и заложи на трио от Висшата лига – Еден Азар, Кевин Миралас, Маруан Фелайни зад изнесения напред нападател на Лил Дивок Ориджи (19 години).

Приятелският мач в Брюксел беше прекратен в 22-ата минута, при резултат 0:0. Реферът от Унгария Виктор Касай взе решение да изведе двата отбора от терена, тъй като градушка с размер на орех се изсипа на стадион „Крал Бодуен“. Двата отбора играеха при резултат 0:0, като инициативата владееше белгийският тим.

След като градушката спря се оказа, че мрежата на едната врата е скъсана от ледените късове с размер на топки за голф и забавянето преди подновяването на играта нарасна до общо 40 минути.

Гостите останаха с 10 души на терена в 63-ата минута, след като Джемаа получи втори жълт картон. В 73-ата минута Аднан Янузай (Манчестър Юнайтед) замени Еден Азар и записа повторен дебют за Белгия, след като първият му мач при 5:1 над Люксембург беше анулиран заради непозволено много извършени смени от белгийците.

Победният гол падна след акция, в която Насер Шадли пусна за Мертенс и резервата матира излезлия страж Мустафа за 1:0.

Контролата е част от подготовката на Белгия за предстоящото Световно първенство в Бразилия, където отборът е в група „Н“ заедно с Русия, Алжир и Корея.

Стартов състав на Белгия: Куртоа, Айдервейрелд (46 – Ванден Боре), Компани, Ян Вертонген, Фелайни (46 - Мертенс), Еден Азар (74 - Янузай), Кевин Миралас (62 - Шадли), Ван Буйтен, Дефур, Ориджи (62 – Лукаку – 90+2 Витцел), Дембеле