Гана разби Южна Корея с 4:0 в последната проверка преди началото на световното първенство в Бразилия. Резервата Джордан Айю вкара хеттрик за „черните звезди“ и даде заявка за титулярно място по време на Мондиал 2014.

Айю се появи в игра още в четвъртата минута, когато Маджид Варис получи контузия след сблъсък с Ки Сун Йън, а в 11 минута откри резултата. Едно попадение преди почивката добави и Асамоа Гиан. Джордан Айю беше точен два пъти и след интервала.

Гана, която загуби с 0:1 от Холандия предишната си контрола, отпадна на 1/4-финалите на Мондиал 2010 от Холандия след дузпи. Тимът на Стивън Апиа е в трудна група на световното първенство в Бразилия, където ще играе със САЩ, Португалия и Германия.

Южна Корея, която ще участва на осмо поредно световно първенство, загуби и предишната си проверка – 0:1 от Тунис. Корейците са в Група „Н“ на Мондиал 2014 заедно с Русия, Алжир и Белгия.