Полузащитникът Панайотис Коне ще пропусне осминафиналната среща на Гърция срещу Коста Рика. Халфът получи мускулна травма при снощната победа с 2:1 над Кот д`Ивоар, след която елините за първи път в историята си преодоляха груповата фаза на световно първенство.

Коне беше заменен принудително още в 12-ата минута от Андреас Самарис, който откри резултата три минути преди почивката. Вилфрид Бони изравни за африканците четвърт час преди края, но Йоргос Самарас от дузпа в добавеното време донесе сладкия успех на Гърция.

"Контузията на Коне няма да му позволи да играе срещу Коста Рика", потвърди треньорът Фернандо Сантош.

Титулярният вратар Орестис Карнезис има шанс да се възстанови за важния мач на 29 юни в Рефисе. Стражът също беше заменен принудително снощи - в 24-ата минута от Панайотис Гликос, заради болки в гърба.

"Състоянието на Карнезис изглежда по-добро. Мисля, че той ще бъде на разположение", каза Сантош.