Вчерашният ден на световното първенство в Бразилия донесе изненадващата победа на Коста Рика над Италия (1:0), която се отрази в отпадането на Англия от турнира. Франция разби Швейцария с 5:2 в най-резултатния мач на Мондиал 2014 до момента, а Еквадор обърна Хондурас за успеха с 2:1.

Тези мачове породиха и няколко любопитни статистически факта:
* Коста Рика стана първият отбор, опазил вратата си без гол в мач срещу Италия от 1998 г., когато Франция направи 0:0 с „адзурите“ на 1/4-финалите и след това спечели с дузпи.
* С попаденията на Оливие Жури (17-а минута) и Блез Матуиди (18-а) Франция стана първият тим вкарал голове в поредни минути на световно първенство от 1990 г. насам. За последно това стори ФРГ при победата си с 5:1 над ОАЕ, когато Руди Фьолер откри резултата в 35-ата минута, а веднага след това Юрген Клинсман удвои
* Карим Бензема стана първият френски национал, който пропуска дузпа на световно първенство
* За трети път в историята на участията си на планетарни шампионати „петлите“ вкараха пет и повече голове. Предишните случаи са от Мондиал'58 – 7:3 срещу Парагвай и 6:3 срещу ФРГ
* При загубата с 2:5 от Франция националният отбор на Швейцария получи толкова голове, колкото сумарно допусна в предишните си пет мача срещу „петлите“
* Енер Валенсия вкара два гола за Еквадор при обрата с 2:1 над Хондурас, а попадението за другия тим реализира Карлос Костли. В този мач за първи път от 20 години се разписаха двамата играчи с № 13 на терена. Предишният такъв случай беше на Мондиал'94 в срещата между Германия и Белгия (3:2 на 1/8-финалите), когато Руди Фьолер се разписа два пъти за немците, а Жорж Грюн беше точен един път за „червените дяволи“.
* Двубоят между Еквадор и Хондурас беше осмият обрат на Мондиал 2014. Толкова имаше и на световното първенство през 2002 г. Планетарният шампионат с най-много обрати е Мондиал'70, когато стават осем обрата.