Японският съдия Юичи Нишимура ще ръководи мача на откриването на световното първенство по футбол между домакина Бразилия и Хърватия утре вечер от 23:00 часа българско време на стадиона в Сао Пауло.

42-годишниат японец е международен съдия от 2004 година и ръководи срещи на Мондиал 2010 в ЮАР, а на финала тогава бе четвърти съдия.

Любопитен факт е, че Бразилия има лоши спомени от Нишимура, под чието ръководство бе срещата между Селесао и Холандия на четвъртфиналите на Мондиал 2010 в ЮАР. Тогава "лалетата" победиха с 2:1 и елиминираха „кариоките”, а Фелипе Мело получи червен картон.

Асистенти на Нишимура на мача на откриването в Сао Пауло ще бъдат сънародниците му Тору Сагара и Тошиюки Наджи. Иранецът Алиреза Фагани ще бъде четвърти съдия.