Селекционерът на Холандия Луис ван Гаал разкри причините, които доведоха до победата на неговия тим с 3:2 над Австралия в мач от Група „В“ на Мондиал 2014. Той призна, че Бруно Мартинс Инди, който беше заменен принудително, има сътресение на мозъка.

"Австралия доминираше през първото полувреме и аз исках да променя това. На почивката обясних на играчите да играят 4-3-3, което е нормалната схема за всички холандски играчи. Аз трябваше да променя някои неща, за да върна самочувствието на играчите. Лекарите ми казаха, че Инди има сътресение на мозъка. С такива травми футболистите напускат строя минимум за една седмица. Това е голяма загуба за нас. Днес моите футболисти действаха здраво против неотстъпчив съперник. Аз трябва да поздравя отбора, че успя да се промени и да обърне резултата. Знам, че за най-добър играч е определен Ариен Робен. Но лично аз смятам, че този приз трябваше да спечели Найджъл де Йонг", заяви Ван Гаал.