Чикаго Блекхоукс срази у дома Питсбърг Пингуинс с 6:2 в една от най-интригуващите срещи в НХЛ от тази нощ.

Двубоят започна зле за домакините, след като още в 10-ата минута на първата третина Джейсън Поминвил откри резултата в полза на “пингвините”. Реакцията на “черните ястреби” бе бърза и още до края на частта те обърнаха нещата след попадения на Андрю Шоу и Джонатан Тоус съответно в 13-ата и 16-ата минута.

През втората третина отново Джейсън Поминвил се разписа за гостите в 24-ата минута и изравни за 2:2, но Чикаго отвърна с нови два гола, дело на Мариан Хоса в 26-ата минута и Джими Хейс в 34-ата минута за 4:2.

В заключителната трета част “черните ястреби” довършиха “пингвините” с още две попадения на Дейв Боланд в 45-ата минута Джонатан Тоус в 47-ата минута. Вратарят на Чикаго Кори Кроуфърд направи 25 спасявания, а колегата му от гостите Джонас Енрот отрази 29 шайби.

След успеха си Чикаго е лидер в Централната дивизия с 63 точки, докато Питсбърг заема предпоследното четвърто място в Атлантическата дивизия с 52 пункта.