Черно море постигна победа с 2:1 над Локомотив (Пловдив) като гост в последен мач от петия кръг на efbet Лига. „Моряците“ бързо обърнаха „смърфовете“, които поведоха с гол на Жулиен Лами в 62-рата минута, но Исмаил Иса изравни в 75-ата, а Влатко Дробаров се разписа в 82-рата. Загубата бе първа за пловдивчани срещу съперника у дома от 2018 година.

С победата възпитаниците на Илиан Илиев събраха 10 точки и се изкачиха на четвъртото място във временното класиране, докато играчите на Любослав Пенев са девети с три по-малко. В следващия кръг Черно море приема Крумовград, докато Локомотив Пловдив гостува на Септември.

Локомотив започна мача по-силно, като в деветата минута стигна до опасно положение, след като Димитър Илиев изведе Жулиен Лами на стрелкова позиция, но Виктор Попов се хвърли на шпагат и спести неприятностите на Пламен Илиев.

Черно море отговори в 11-ата минута със сходно положение, след като Мазир Сула получи пас около точката на дузпата и нанесе силен удар, но Кристиян Пешов сложи тялото си на пътя на топката и блокира изстреля на полузащитника.

В 25-ата минута "моряците" бяха близо до гол, след като Асен Дончев центрира от фал към Живко Атанасов на далечната греда, защитникът засече, Кристиан Томов изби в тялото на Георги Каракашев, а Влатко Дробаров не се ориентира добре и не нанесе удар, но секунди по-рано бе отсъдено нарушение на Даниел Димов, така че евентуален гол нямаше да бъде признат.

В ответната атака Локомотив Пловдив също стигна до опасна ситуация, след като Жулиен Лами проби отдясно и центрира отстро към наказателното поле на Черно море, а Пламен Илиев излезе неразчетено и единствено лошата ориентация на Димитър Илиев спаси гостите от допускането на гол.

В 33-ата минута Жулиен Лами напредна през центура, пусна за Христо Иванов, който продължи наляво за Николас Пенев, а той остави за Ангел Лясков, левият бек си размени двойно подаване с Димитър Илиев, след което нанесе точен удар към близкия десен ъгъл, но Пламен Илиев бе заел добра позиция и безпроблемно отрази шута на Лясков.

В 41-вата минута Димитър Илиев пробва късмета си директно от пряк свободен удар от далечно разстояние, но опитът на капитана на "смърфовете" прелетя над вратата на Пламен Илиев.

Минута по-късно Черно море пропусна най-чистото голово положение от началото на срещата. Пред Асен Дончев се откри златна възможност да даде аванс на гостите, след като получи хубаво подаване от Мазир Сула, а Кристиян Пешов и Хорхе Сегура го изпуснаха, остана сам срещу Кристиан Томов, но отблизо стреля право в тялото на вратаря.

В началото на втората част двата тима си размениха по едно положение. В 48-ата минута Мазир Сула стреля от дистанция към вратата на Локомотив, но бе неточен. Минута след това от сходна позиция Димитър Илиев също се пробва, а неговият шут прелетя над вратата на Пламен Илиев.

Локомотив натисна в следващите минути, като в 57-ата получи добра възможност да излезе напред в резултата, след като Христо Иванов бе изведен отляво и нанесе опасен удар от границата на наказателното поле, но я прати на сантиметри над напречната греда.

В 62-рата минута Локомотив Пловдив излезе напред в резултата. Георги Каракашев проби през центъра и пусна извеждащо подаване за Жулиен Лами по десния фланг, крилото навлезе навътре и нанесе диагонален удар към долния десен ъгъл, като по този начин прониза Пламен Илиев. Голът бе гледан 3 минути от ВАР за засада, но такава нямаше.

В 69-ата минута Васил Панайотов получи подаване отляво и нанесе силен удар от близка дистанция, но прати топката високо над вратата. Само няколко секунди след това Исмаил Иса бе изведен отляво в наказателното поле, но топката се удари от външната страна на мрежата.

В 75-ата минута Черно море логично стигна до изравнително попадение. Дуду отигра добре топката на десния фланг и центрира топката към наказателното поле, където най-високо се извиси Исмаил Иса, който нанесе удар с глава, Кристиан Томов спаси, но при добавката нямаше какво да спре Иса.

Седем минути по-късно "моряците" стигнаха до пълен обрат. Мазир Сула центрира прецизно от корнер на близката греда, където забравен бе Влатко Дробаров, който нанесе силен удар с глава и не остави шансове на Томов.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ЧЕРНО МОРЕ 1:2

1:0 Жулиен Лами (62)

1:1 Исмаил Иса (75)

1:2 Влатко Дробаров (82)

Най-важното от мача по минути:

1 - Начало на двубоя

9 - Димитър Илиев от домакините изведе Жулиен Лами на стрелкова позиция, но Виктор Попов се хвърли на шпагат и спести неприятностите на Пламен Илиев.

11 - Мазир Сула от Черно море получи пас около точката на дузпата и нанесе силен удар, но Кристиян Пешов сложи тялото си на пътя на топката и блокира изстреля на полузащитника.

25 - Живко Атанасов стигна до центриране на далечната греда и стреля с глава. Стражът на Локо (Пд) се справи, а след това Влатко Дробаров пробва да добави топката във вратата, но бе спрян. Все пак последва сигнал за нарушение в атака.

42 - Асен Дончев пропиля най-доброто положение пред "моряците". Той получи добро центриране от Мазир Сула, но отблизо не успя да преодолее Кристиан Томов.

45+2 - Край на първата част

------------------------------------------

46 - Начало на второто полувреме

50 - Дуду от гостите стреля, а Кристиан Томов успя да избие. След това вратарят пострада при сблъсък с Мазир Сула. Топката пък стигна до Брено, който шутира, но ударът му бе избит от голлинията. Все пак играта бе спряна, за да се провери състоянието на Томов.

62 - ГОЛ ЗА ЛОКО (ПД)! Георги Каракашев проби през центъра и пусна извеждащо подаване за Жулиен Лами по десния фланг. Крилото навлезе навътре и нанесе диагонален удар към долния десен ъгъл, като по този начин прониза Пламен Илиев. Голът бе гледан 3 минути от ВАР за засада, но такава нямаше.

75 - ГОЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Дуду отигра добре топката на десния фланг и центрира към наказателното поле, където най-високо се извиси Исмаил Иса, който нанесе удар с глава, Кристиан Томов спаси, но при добавката нямаше какво да спре Иса - 1:1.

82 - ВТОРИ ГОЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Мазир Сула центрира прецизно от ъглов удар на първа греда, където забравен бе Влатко Дробаров, който нанесе силен удар с глава и не остави шансове на Томов - 1:2.

90+7 - Край на мача и победа за Черно море!

ЛОКОМОТИВ (ПД). 81. Кристиан Томов – 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 16. Кристиян Пешов, 33. Георги Каракашев (87 - 19. Мартин Хайдаров), 6. Христо Иванов, 22. Ивайло Иванов (77 - 75. Йоан Н‘зи), 17. Николас Пенев (77 - 10. Мартин Петков), 14. Димитър Илиев (к) (73 - 9. Мичи Нтело), 99. Жулиен Лами (77 - 21. Владимир Медвед)
Резерви: 1. Даниел Амбарцумян – 5. Тодор Павлов, 9. Мичи Нтело, 10. Мартин Петков, 12. Ефе Али, 19. Мартин Хайдаров, 20. Милош Петрович, 21. Владимир Медвед, 75. Йоан Н‘зи
Треньор: Любослав Пенев

ЧЕРНО МОРЕ: 33. Пламен Илиев – 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 8. Асен Дончев, 6. Виктор Попов, 15. Дани Мартин, 71. Васил Панайотов, 27. Даниел Димов (к) (62  -5. Начо Паис), 11. Дуду (78 - 13. Клаудиу Кешерю) , 10. Мазир Сула (63 - 23. Едгар Пашеко), 7. Брено Тейшейра (63 - 9. Исмаил Иса)
Резерви:  84. Християн Славков – 4. Росен Стефанов, 5. Начо Паис, 9. Исмаил Иса, 13. Клаудиу Кешерю, 17. Мартин Милушев, 23. Едгар Пашеко, 29. Берк Бейхан, 39. Николай Златев
Треньор: Илиан Илиев