Черно море победи в контролна среща с 2:1 арменския Гандзасар, който е част от Лига Европа посредство спечелването на купата на своята страна.

В 27-ата минута варненци поведоха в резултата. Мехди Фенуш направи отличен пробив и подаде към Патрик, който с топовен удар от движение прониза стража на арменците за 1:0.

В 45-ата минута Георги Илиев стреля от дъгата на наказателното поле, но стражът на съперника изби. Топката попадна в Лъчезар Йорданов, който стреля в тялото на вратаря, кълбото отново се върна в младия талант на "моряците", който от втория опит реализира. Илиан Илиев пусна изцяло нов състав през второто полувреме.

В 56-ата минута Гандзасар намалит резултата. След неразбирателство между Мирослав Енчев и вратаря Иван Дюлгеров футболист на гостите на празна врата реализира за 2:1. В последната минута на мача Мирослав Енчев се разписа, но попадението не бе зачетено заради засада.

Съставът на Черно море: Благой Макенджиев, Лъчезар Йорданов, Георги Илиев, Илиас Хасани, Дани Кики, Мехди Фенуш, Кононго, Валентин Йосков, Патрик, Пламен Димов, Виктор Попов (Иван Дюлгеров, Стефан Станчев, Мартин Костадинов, Ивайло Марков, Георги Божилов, Мирослав Енчев, Мартин Минчев, Жоржиньо, Петър Витанов, Аристот, Емил Янчев)