Ръководството на Черно море депозира жалба в БФС до председателя на Съдийската комисия, заради тенденциозното съдийство в срещата със Септември (1:2), информира официалният сайт на „моряците“. Към жалбата ще бъде прикачен и запис от мача с въпросните ситуации.

Основните претенции на варненци са за два незачетени гола през второто полувреме на мача. Oтсъжданията бяха в изключително важни моменти и като цяло предрешиха крайния изход на срещата в полза на гостите.

В 71-вата минута не бе зачетен редовен гол на Марек Кузма, след като вторият асистент рефер Николай Тодоров Христов отсъди несъществуваща засада на Мартин Костадинов. В 73-ата минута отново бе отменено чисто попадение в полза на Черно море, реализирано от Николай Минков, след като Николай Тодоров Христов вдигна за втори път несъществуваща засада.