Черно море записа пета победа в контролите си по време на предсезонната подготовка. В последната си проверка на стадион "Тича" във Варна "моряците" надделяха над Поморие с 6:1.

Резултата откри Ндонгала в 24-та минута със страхотен шут от границата на наказателното поле. В 30-та минута Даниел Димов от непосредствена близост удвои преднината на домакините. Ндонгала в 39-та минута бе изведен в отлична позиция от Жоржиньо и вкара трети гол за Черно море. В 43-та минута Живко Петков бе изведен сам срещу вратаря на домакините Благой Макенджиев и намали резултата - 1:3.

В 47-та минута Атанас Зехиров проби, подаде към Мариян Огнянов, който с удар от границата на наказателното поле вкара за 4:1. В 67-та минута Петър Витанов с хубав удар по диагонал вкара пети гол за Черно море. В 85-ата минута Кристиян Христов от гостите засече топката с глава, но уцели гредата, а минута по-късно Валентин Йосков оформи крайното 6:1.

По време на подготовката си Черно море изигра общо 7 контроли, в които записаха 5 успеха и 2 равенства. "Моряците" победиха Черноморец (Балчик) във Варна с 4:2, а по време на лагера си в Банско надделяха над Гандзасар (Армения) с 2:1 и записаха две равенства срещу украинския Олександрия 1:1 и срещу Септември 2:2. След завръщането си във Варна Черно море победи Лудогорец 2 с 2:0, Несебър с 3:0 и днес надделя над Поморие с 6:1.

Преди началото на срещата бе представен официално отборът за новия сезон в Първа професионална лига.

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Лятна подготовка 2018 в Първа лига