Черно море постигна победа в последната си контрола от предсезонната подготовка. "Моряците" надделяха над румънския втородивизионен Дунарея (Кълъраш) с 3:1. Двубоят се игра на стадион "Младост" във Варна.

Черно море откри резултата в 29-ата минута. Цветелин Чунчуков се измъкна от защитата на гостите и с удар от около 15 метра реализира за 1:0. В 53-тата минута Георги Божилов нацели напречната греда от близко разстояние. Минута по-късно Цветелин Чунчуков вкара втория си гол след добавка. В 56-ата минута Атанас Зехиров открадна топката, напредна и с хубав удар по земя реализира трети гол за домакините.

Румънският тим вкара почетно попадение в 83-та минута чрез Адриан Драгхикеапи.

Треньорът Георги Иванов използва 21 футболисти в срещата. Двубоя с Дунарея пропуснаха вратарят Емил Михайлов, който е с разтежение, и Витиня, който се възстановява след проблеми с ахилеса.

По време на предсезонната си подготовка Черно море изигра общо пет проверки. Варненският тим постигна победи над Левски с 1:0, над Септември (София) с 2:0 и над Дунарея с 3:1. Черно море завърши наравно 2:2 с Берое и загуби от израелския Бней Йехуда с 2:3.

В първия кръг на новия сезон на Първа професионална лига Черно море приема Витоша (Бистрица) на 15 юли от 18.45 часа.

ЧЕРНО МОРЕ - ДУНАРЕЯ 3:1

Стартов състав: 25.Иван Дюлгеров, 73.Ондрей Сукуп, 23.Илиас Хасани, 15.Александър Александров, 17.Мартин Костадинов, 21.Георги Илиев, 14.Георги Божилов, 22.Мариян Огнянов, 18.Атанас Зехиров, 13.Иван Коконов, 9.Цветелин Чунчуков
Резерви: 26.Иван Дичевски, 5.Стефан Станчев, 66.Орлин Старокин, 6.Александър Цветков, 8.Емил Янчев, 3.Ертан Томбак, 70.Борислав Балджийски, 10.Илиан Илиев, 97.Николай Минков, 29.Марек Кузма

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Първа лига - трансфери и подготовка